2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimBahar Aylarında Deri Ayakkabı Giyilir mi?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Bahar aylarında kıyafetleri birbirine yakıştırmak diğer mevsimlere göre biraz daha zorlayıcı olabilir. Özellikle bazı iklimlerde bahar aylarında sabah başka bir hava hakimken akşama doğru daha farklı hava koşulları etkili olur. Bu nedenle kalın mı yoksa ince mi giyinileceği tam olarak netleştirilemeyebilir.

deri-ayakkabı.jpg

Bu gibi durumlarda her ihtimale karşı bir mont ya da soğuktan sizi koruyacak bir sweati yanınızda bulundurmanız hava soğuduğunda “keşke yanıma alsaydım” pişmanlığını yaşamanızı engeller. Bununla birlikte ayakkabı seçimleri de önemlidir. Kalın ve kışlık ayakkabılar mı giyilmeli yoksa yazlık ayakkabılar mı giyilmeli? Bu soruya cevap vermek her zaman kolay olmayabilir. Bir de bulunduğunuz iklimde sürekli yağış varsa bu seçim daha da önemlidir.

Bahar ayları için bu gibi sorunları yaşamamak için hem hava akışı iyi olan hem de su geçirmeyen ayakkabılar giyilmelidir. Hakiki deri ayakkabı bu iki özelliği de taşır. Derinin su geçirmediği herkes tarafından bilinmektedir. Derinin bu özelliği aynı zamanda iyi bir emici olmasından kaynaklanır. Ne kadar yoğun yağış olursa olsun deri suyu yüzeyinde tutar ve emer. Böylece ayaklara su inmeden engellenir.

Hakiki Deri Ayakkabı

Deri ayakkabılar aynı zamanda hava akışını da üst seviyede sağlar. Nefes alan ayakkabı modelleri denildiğinde ilk olarak akla deri ayakkabılar gelir. Derinin gözenekleri bu hava akışına izin verir. Bu ayakların kuru kalmasını sağlar. Diğer taraftan sıcak havalarda ayakların serin kalmasına yardımcı olur. Hava soğuduğunda ise ayakların sıcak kalmasını sağlar.

Deri ayakkabının nefes alma özelliğini devam ettirmek için bazı temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Kirli ve lekeli ayakkabılarda gözenekler tıkanır. Hava akışını sağlayan bu gözenekler tıkandığında ayaklarınızın aldığı hava da azalır. Bu nedenle en azından 2-3 günde bir ayakkabının fırça ile silinmesi çok faydalıdır. Silindikten sonra boyası ve cilası da yapılırsa ayakkabının ömrü uzayacağı gibi deri yumuşayacağı için konforu da artar.

Bahar aylarında hakiki deri ayakkabı giymek bir nevi garantidir. Hava soğuk da olsa sıcak da olsa ayaklar her zaman en uygun şekilde korunur. Bu noktada tabii ki deri kalitesi ve kalınlığı da önemlidir. Daha kalın deriler soğuklara karşı daha dirençli olacaktır. Aynı zamanda kalın derilerde iri gözenekler olacağından nefes alması da daha fazladır. Ayrıca kalın derilerde diğerlerine göre çok daha fazla gözenek bulunur.

Bu tür avantajları ile bahar aylarında deri ayakkabı giyilmesi büyük bir rahatlığı da beraberinde getirir. Henüz bir deri ayakkabınız yoksa online mağazamızdan şık ve kaliteli ayakkabılarımızdan bir tanesini seçerek havale, online ödeme veya kapıda ödeme seçenekleri ile kısa sürede kapınızdan teslim alabilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın