2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimBir Ayakkabıyı Satın Almak için 5 Neden

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

 

  1. Ortopedik Olması

Ortopedik tabanlar ayaklarınıza gün boyu destek verir. Yürüdüğünüzde ayaklarınızın uğrayacağı basıncı azaltır. Ortopedik ayakkabıların diğer bir artısı ise ayaklarınıza daha kolay uyum sağlamasıdır. Kaliteli bir ayakkabı tabanı ayaklarınızın sıkışmasını önler ve hareket ettikçe ayağınızın sıkışmamasını sağlar. Mağazamızda yer alan ayakkabıların tamamı ortopediktir. Özel taban kullanılarak ayaklarınızın en rahat edeceği şekilde tasarlanmıştır.

  1. Nefes Alması

deri-ayakkabı.jpg

Havalar ısınıyor. Sıcak günlerin en sevilmeyen yönlerinden biri terlemedir. Terleme sadece vücudun üst kısımda değil ayaklarda da gerçekleşir. Bir de çoraplar pamuklu değilse ayaklarınız ter ile birlikte yavaş yavaş yanmaya başlar. Ayaklarda görülen yaraların önemli bir bölümün nedeni de budur. Terleyen ayaklar daha fazla sürtünmeye neden olur. Bu da tahrişe yol açar. Aynı zamanda ciddi bir rahatsızlık hissi verir. Hakiki deri ayakkabı modelleri nefes alan bir yapıya sahiptir ve ayaklarınız hava ne kadar sıcak olursa olsun terlemez.

  1. Şık Görünmesi

Ayakkabıda rahatlık kadar estetik görüntü de önemlidir. Alacağınız ayakkabı modellerin şıklığını biraz da giyeceğiniz kıyafetleriniz belirler. Doğru kıyafetlere uygun ayakkabılar normalden çok daha iyi bir görüntünün oluşmasına olanak sağlar. Bu uyumu yakalamak için ilk olarak renk tonlarını birbirine yakıştırmanız gerekir. Bazı renkler bir araya geldiğinde farklı bir hava oluşturur. Kıyafetlerde ve ayakkabılarda bu yakalanırsa giyen kişinin de havasını ve görüntüsünü olumlu etkiler.

Renk dışında farklı desenler ve tasarımlar kullanılarak üretilen ayakkabılar da kıyafetlerinizle uyumlu olabilir. Örneğin koyu taba deri ayakkabı ile birlikte koyu bir jean ve yazlık bir gömlek içinde bulunduğumuz mevsim için ideal kombinlerden biri olacaktır.

  1. Fiyat – Performans

En az diğerlerine göre önemlidir. Bir ayakkabıya verilecek para ile alınacak performansın en azından uyuşması gerekir. Piyasada satışta bulunan çok astronomik rakamlara alıcı bulan ayakkabılar alındığında bunların ne derece kullanılabileceği, rahatlığı ve konforu ödenecek tutarı karşılamayıp karşılamadığı öncesinde değerlendirilmelidir. Özellikle günlük kullanım için alınacak ayakkabıların bu özellikleri mutlaka taşıması gerekir. İddialı ayakkabılar günlük kullanım için uygun olmayabilir. Bunlar için özel kıyafetler gerektiğinden daha sade ve günlük kıyafetler ile uyumlu olacak modeller daha avantajlıdır.

  1. İşçilik Kalitesi

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Bir ayakkabının kalitesini belirleyen en temel unsurdur. Ayakkabıda her ne kadar birinci sınıf malzeme kullanılsa da onların işlenmesi, düzgün bir şekilde ayakkabı formuna dönüştürülmesi gerekir. Fabrika üretiminde bu daha stabil şekilde ilerlediğinden işçilik daha çok el yapımı ayakkabılarda ortaya çıkar. Özellikle hakiki deri ayakkabı modelleri el yapımı olarak üretildiğinde hem konforunu hem de şıklığını daha belirgin şekilde öne çıkarabilir.   

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın