2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabı Boyanır mı?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Deri ayakkabıların beğenilerek giyilen ve neredeyse herkesin dolabında bir modeli bulunan, erkek ve kadın giyiminin belirleyici parçalarından biridir. Hem konforlu hem şık olması tercih nedenlerinden biridir. Ayakkabının ilk alındığındaki halinin korunması, sürekli temiz görünmesi, parlak ve canlı kalması herkesin istediği bir şeydir. Ancak bu bazı durumlarda gerçekleşmeyebilir. Ayakkabının canlı görüntüsü kaybolabilir. Bu da ayakkabının eskisi gibi iyi görünmediğinden giyilmemesine yol açabilir.

deri-ayakkabı.jpg

Rengi dolan hakiki deri ayakkabı için yapılabilecek parlatma işlemleri vardır. Bunları uygulayarak iyi sonuçlar alabilir ve yeniden canlı bir görünüm kazandırılabilir. Bunun dışında ayakkabının rengini tamamen değiştirmek isteyenler de olabilir. Deri ayakkabı modellerinde renk değiştirme işlemleri suni ve sentetik ayakkabılara göre daha zor olsa da mümkündür. Peki, deri ayakkabı rengi nasıl değiştirilir?

Deri Ayakkabı Rengini Değiştirmek içn Ne Yapılması Gerekir?

Ayakkabının renginden sıkıldıysanız farklı çözümler üreterek yeni bir renkte görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu evde yapmak mümkün değildir. Bir ayakkabı tamircisine götürerek bu işlemleri yaptırmanız gerekir.

Ayakkabıya Zarar Verebilir / Ayakkabıyı Değiştirmek veya Bakım Yapmak Gerekir

Deri ayakkabının yüzeyi bu gibi yerlerde değiştirilebilir. Ancak ayakkabının konforundan memnunsanız bu işlemleri yaptırmanızı önermeyiz. Çünkü ayakkabının yüzeyinin değiştirilmesi sonrası belli orada konfor kaybı yaşanacaktır. Ayakkabı kalıbı biraz daha daralacağı için ayaklarınız da eskisi gibi rahat sığmayacaktır. Özellikle ayakkabı ayağınıza tam geliyorsa bu işlemden sonra küçük gelmeye de başlayabilir. Bu nedenle ayakkabının rengini değiştirmektense yeni ayakkabı almanız veya mevcut ayakkabınızı daha canlı bir hale getirmeniz daha doğru olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı

Eğer ayakkabınızın görüntüsü matlaştıysa bunu birkaç adımda ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bilinen parlatma yöntemlerinden en etkililerinden biri hindistan cevizi yağıdır. Aktardan rahatlıkla bulabileceğiniz hindistan cevizi yağı derinin toparlanmasını sağlar. Doğal olduğu için zararlı değildir. Aynı zamanda koruyuculuk özelliği de gösterir. Ayakkabı darbelere ve lekelere karşı daha korunaklı hale gelir.

Badem Yağı

Hindistan cevizi yağı dışında badem yağı da yine sık kullanılan yöntemlerden biridir. Sürüldüğü yüzeyi parlatır ve korur. Deri bölümlerin toparlanmasını sağlayarak yeni görünüm kazandırır. Badem yağını ayakkabı üzerine sürdükten sonra giymeden birkaç saat beklemeniz derinin yağı daha iyi emmesini sağlar. Bu da alınacak sonucun daha iyi olmasını sağlar.

Vazelin

Yıpranan ayakkabılar için vazelin kullanabilirsiniz. Ayakkabının renginde bir sorun yoksa ancak üzeri eski gibi görünüyorsa 2-3 gün boyunca vazelin sürmek bu görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Vazelin aynı zamanda deriyi yumuşatacağı için esnekliğini arttırır. Bu da konfor seviyesini yükselterek ayaklarınızın daha rahat etmesini sağlar.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın