2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabı Düğünlerde Giyilir mi?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Çiftlerin en mutlu günlerinden biri de düğünleridir. Hayatlarını birleştirirken onlara eşlik etmesi için arkadaşları, akrabaları ve yakın çevresinden herkesi davet ederek bu mutlu günlerine tanıklık etmelerini ister. Böylesine önemli bir günde ise şık görünmek önemlidir. Şık görünmek için de bazı uyum kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Düğünlerde genelde kıyafet olarak erkekler takım elbise giydiğinden bunları süslemek için geriye çok az seçenek kalır. Bunlardan biri de ayakkabılardır.

hakiki-deri-ayakkabı

Hem damat için hem de düğüne davetli olan erkekler için takım altına giyilecek ayakkabıların kaliteli ve rahat olması gerekir. Düğün süresince enerjinin yüksek kalması, düğünün getirdiği yorgunluk nedeni ile sonrasında ayak ağrısı çekmemek için giyilecek ayakkabıların konfor bakımından mutlaka belli bir seviyede kalması önemlidir. Ayakkabıda konfor denilince akla ilk olarak hakiki deri ayakkabı gelir. Gerçek deri ayakkabı konfor açısından her zaman avantaj sağlar ve düğün ve sonrasındaki eğlence kaç saat sürerse sürsün ayakları yormadan geceyi tamamlamanıza yardımcı olur. Peki, düğünlerde deri ayakkabı giyilir mi?

Damatlık Altına Giyilecek Ayakkabı Modelleri?

Damatlığın altına ayakkabı seçerken öncelikle renk uyumuna bakılmalıdır. Renkleri birbirine uyumlu olması birçok taraftan şık görünmek için tamamlayıcı olacaktır. Ardından giyeceğiniz damatlık modeli de önemlidir. Örneğin smokin giymeyi tercih ederseniz bunun altına ince bağcıklı, rugan ayakkabılar giymelisiniz. Eğer ayakkabılarınızı yeni almışsanız ve ilk kez giyecekseniz bu modellerin düz zeminlerde bile çok kaygan olabileceğini hatırlatalım. Düğünün en keyifli yerinde düşmek kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Bu nedenle ayakkabıyı giydiğinizde tabanını biraz eskitmeniz gerekir. Eskitmek için tabanı ince bir zımpara ile aşındırabilirsiniz. Zımpara yoksa pürüzlü bir yüzeye ayakkabının tabanını sürterek yine kaymasını engelleyebilirsiniz. Bunun dışında ayakkabı tabanına bıçak ile birkaç çizik atmak da iyi bir çözümdür.

Düğünde Deri Ayakkabı Giyilir mi?

hakiki-deri-ayakkabı

Davetliler bu konuda daha şanslıdır. Daha farklı kıyafetler ile birlikte daha farklı ayakkabılar tercih edebilir. Tabii ki bunları seçerken yine şık olması öncelikli amaç olmalıdır. Üzerinize giydiğiniz takım, altına giyeceğiniz ayakkabı ve kullanacağınız saat, kravat gibi detaylar ne kadar şık görüneceğinizi belirler. Küçük detayları kontrast yaratmak için kullanabileceğiniz gibi bunları aynı renk tonlarında seçerek birbirini tamamlayacak biçimde de kullanabilirsiniz.

Seçeceğiniz model hakiki deri ayakkabı olduğunda üzerine giyebileceğiniz kıyafetler ile uyum yakalama ihtimaliniz daha fazladır. Özellikle kahverengi deri ayakkabı ve siyah deri ayakkabı hemen her temel renkte ve modelde takım elbise ile uyum gösterir. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi düğün ve sonrasındaki eğlence ne kadar uzun sürerse sürsün ayaklarınız terlemez, ağrımaz ve yorulmaz.  

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın