2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabı Kırışıklığına Çözüm Yolu

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Deri ayakkabılar yeni ve temiz kaldığında ayakta şık bir görüntü oluşturur. Erkek ve kadın modasında hala belirleyici unsurlardan biri olan deri, birçok avantajı beraberinde getirir. Dayanıklılığı, yumuşaklığı, esnekliği, konforu, rahatlığı ve ayak sağlığına katkı sağlaması kolayca sayılabilecek özelliklerindendir.

Gerçek deri ayakkabı bu tür artıları nedeni ile erkeklerin ve kadınların ilk tercihlerinden biri olmayı sürdürmektedir. Bununla birlikte doğal olması aynı zamanda belli bir bakım uygulamalarının da yapılmasını zorunlu hale getir. Yapılmadığında ise deride deformelerin görülmesi mümkündür.

kalın-taban-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabı modellerinde ortaya çıkan sıkıntılardan biri ayakkabının kırışmasıdır. Uzun zamandır her yaş gurubundan insana hitap eden bu ayakkabılarda kullanılan deri kalitesi, deri türü kırışma süresini ve görüntüsünü belirler.

İnce deriden üretilmiş ayakkabıların kırışması beklenebileceği gibi daha fazladır. Özellikle çok fazla yürüyorsanız veya eğilip kalkıyorsanız ayakkabının burun tarafında ufak kırışmalar ortaya çıkabilir. Tabii ki bu süre normal ayakkabılara göre çok daha uzundur. Deri, ince olarak kullanılsa da yine özelliklerini korur ve uzun süre giyilebilir.

Doğru Numara Seçimi Yapılmalı, Küçük Gelen Deri Ayakkabı Daha Çabuk Kırışır

Ayakkabı ayağa küçük geliyorsa kırışma süresi hızlandırılmış olur. Ayakkabıya olması gerekenden fazla bir baskı uygulandığı için kırışması, delinmesi ve yırtılması normaldir. Burada doğru ayakkabı seçiminin önemi daha da fazla öne çıkmaktadır. Aldığınız ayakkabının tam olarak sizin ayaklarınıza uyması bu gibi sorunların yaşanmasını engeller.

Uzun Süre Aynı Ayakkabıyı Giymek Çatlamasına Neden Olabilir

Her ürünün olduğu gibi hakiki deri ayakkabının da bir ömrü olduğu kabul edilmelidir. Çok uzun süre ayakkabıyı kullandıktan sonra üzerinde oluşan çatlaklardan, kırışıklıklardan veya soyulmalardan şikayet etmek doğru değildir. Bu ayakkabının kalitesiz ve ucuz olduğunu göstermez. Artık yeni bir ayakkabı alınması gerektiğine işaret eder. Bu nedenle ayakkabınız kullanım süresinden dolayı kırışmaya başladıysa bu kırışıklıkları çözmek yerine yeni bir ayakkabı almanız doğru yol olacaktır. Bu işlemler başlangıçta sonuç verse bile kısa sürede tekrar kırışma ve soyulma sorunu görülecektir.

Boya, Cila, Sprey Alırken Kaliteli Ürünler Tercih Edilmeli

Bakım işlemlerinin çok önemli olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. Bakım önemlidir ancak bakımın kalitesi de bir o kadar değerlidir. Eğer ucuz bakım malzemeleri ile bunları yaparsanız alacağınız fayda azalacaktır. En fazla yapılan hatalardan biri içinde çok fazla kimyasalı barındıran boya ve cilaları satın alarak bunları sürmektir. Bu ürünler hem istediğiniz gibi deri ayakkabı parlaklığını vermeyecek hem de istediğiniz gibi doygun ve canlı bir renk ortaya çıkmasını engelleyecektir. Bu nedenle boya seçerken kalite gözetmeniz ayakkabı ömrünü uzatacaktır.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın