2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabı ve Lostra

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Deri ayakkabıların bakımının yapılması önemlidir. Bakımlar sayesinde ömrü uzayacağı gibi parlak ve yeni görüntüsü bu süre içinde ilk gündeki haliyle kalır. Bu işlemler için evde uygulayabileceğiniz yöntemler olduğu gibi sizin için bu işleri yapacak lostra salonlarına da başvurabilirsiniz. Lostra salonlarında aynı zamanda eskiyen, yıpranan, şekli bozulan ayakkabıları da düzeltmek mümkündür.

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Çoğu modelde lostra işlemi olumlu sonuç vermektedir. Ayakkabılar bu sayede bir süre daha kullanılırken kısa sürede yırtılan, yapışma yerinden kopan, iç tabanda sorun olan ufak işlemler nedeni ile kullanılamayan ayakkabıların tamiri de yapılır. Deri ayakkabılarda da bu işlemler uygulanabilir. İşinin ehli olanlar bu uygulamaları daha doğru şekilde yapacağı için alınacak verim de artacaktır.

Deri Ayakkabı ve Lostra

Lostra salonları ayakkabı boyama, cilalama, tamir, bakım gibi işlemlerin bir araya toplandığı yerdir. Seneler önce yol kenarlarında sıkça gördüğümüz ayakkabı boyacılarının daha gelişmiş halidir. Pek çok ayakkabı gibi hakiki deri ayakkabı tamiri ve bakımları da bu salonlarda yapılabilir.

Her Ayakkabı Eskiyebilir / Eskimemesi için Ne Yapmak Gerekir?

Ayakkabılar için gösterilecek özen, kullanırken rahat edilmesini sağlar. Pahalı ayakkabı modellerinin alınmasının temel nedeni de budur. Bu rahatlığı korumak ise yapılacak bakım işlemleri ile mümkündür. Düzensiz ve bakım yapılmadan kullanılan her ayakkabı, ne kadar pahalı olursa olsun yıpranır.

Bakımı Yapılmayan Ayakkabılar Daha Çabuk Eskir

Ayakkabı bakımları aksatıldığında yıpranması normaldir. Ancak çok büyük hasarlar yoksa lostra salonlarında tekrar eski haline döndürülebilir. Hakiki deri ayakkabılarda görülen problemlerden biri deri kısmın çatlaması veya kırışmasıdır. Dışarıdan kötü bir görüntüye neden olması, deri kuruduğu için ayakları sıkması istenmeyecek bir durumdur ve çözümü için bazen uğraşmak gerekebilir.

Yanlış Uygulamalar Geri Döndürülemeyecek Hasarlara Neden Olabilir

Evde bu işlemler yapılabilir. Ancak yanlış bir işlemde ayakkabıda daha büyük sorunlar ortaya çıkar. Bu nedenle deri ayakkabı burnunda ve yan taraflarında oluşan kırışıklıklar ve çatlak için lostra salonuna gidebilir ve işinde usta olanlara ayakkabınızı teslim edebilirsiniz.

Tamir Aşamasına Gemlememesi için Bakımları ve Temizliği Yapılmalıdır

Deri ayakkabılarınız eskidiyse onları çöpe atmak yerine lostra salonuna gidip, tamir ettirebilir ve yeniden şık görüntüsü ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu aşamaya gelmeden ayakkabıları giyerken özen göstermek sonrasında bu işlemler için uğraşmanızın önüne geçer. En basit bakım yöntemlerinden biri ayakkabıyı çıkardıktan sonra temizlemektir. Sadece bir fırça veya bez ile deri ayakkabıları sildiğinizde kısa sürede eskimesinin önüne geçmiş olursunuz. Bununla birlikte sildikten sonra boya ve cilasını yapmanız halinde hiç sorun yaşamadan çok uzun zamanlar aynı ayakkabıyı giyebilirsiniz.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın