2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabıların Ömrü Nasıl Uzatılır?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Ayakkabılar sürekli kullanılan ve dış etkenlerden en fazla etkilenen giyim unsurlarından biridir. Bu kadar yoğun kullanılması, hava şartları, kullanılan yer gibi değişkenlere bağlı olmak üzere bir süre sonra eskimesi normaldir.

Bu süreyi olabildiğince uzatmayı herkes ister. Peki, deri ayakkabıların ömrü nasıl uzatılır?

Doğru Ayakkabı

Deri ayakkabıların dayanıklı olduğu bilinir. Her ne kadar dayanıklı ve sağlam olsa da uygun olmayan şartlarda giyildiğinde normale göre daha kısa sürede yıpranır. Bunlardan en önemlisi ayakkabının ayak ile uyumlu olmamasıdır. En sık yapılan hatalardan biri küçük veya büyük gelen ayakkabıyı giymeye devam etmektir.

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Küçük gelen ayakkabılar, ayaklarınıza ekstra bir baskı uygular. Sonucunda ise ayak ağrıları, parmak ağrıları, şekil bozukluğu gibi istenmeyecek sağlık sorunları ortaya çıkar. Aynı durum ayakkabı için de söylenebilir. Ayakların ayakkabıyı zorlaması, ayakkabının burun ve yan tarafında deformelerin oluşmasına yol açar. Genellikle içe doğru eğilme,  burun tarafında yırtılma, topuk bölgesinin kayması gibi sorunlar görülür. Bunları engellemek için doğru numarayı almanız gerekir.

Hakiki Deri Ayakkabı Uzun Süre Şeklini Korur

Ayaklarınız taraklıysa ayakkabıların şeklinin bozulma ihtimali daha yüksektir. Özellikle kaliteli olmayan modeller kısa sürede ilk formunu kaybedecektir. Bu nedenle ayaklarınız taraklıysa kaliteli bir ayakkabı almanız gerekir. Aynı zamanda ayaklarınızın rahat etmesi için aldığınız ayakkabının esnek bir malzemeden yapılmalıdır. Hakiki deri ayakkabı esnek ve dayanıklı olması nedeni ile taraklı ayaklar için idealdir. Ayağınızın şekline kolayca uyum sağlaması ile yürürken ayaklarınızda baskı oluşmaz. Aynı zamanda dayanıklı olduğu için şekli diğerlerine göre daha uzun süre aynı kalır.

Ayakkabılar Kısa Sürede Yıpranıyorsa Yanlış Model Kullanıyor Olabilirisiniz

Eğer aldığınız ayakkabılar kısa süre sonra kullanılmayacak kadar eskiyorsa, hemen şeklini kaybediyorsa belirttiğimiz nedenlerden dolayı yeni ve kaliteli bir ayakkabı almanız gerekiyor olabilir. Alacağınız yeni ayakkabının fiyatı öncekine göre biraz daha yüksek olsa da daha uzun süre giyileceği için ekonomik yönden kazanç elde etmiş olursunuz. Ayrıca bu sürede konforlu bir şekilde kullanım sağlamış olursunuz.

Online Hakiki Deri Ayakkabı Satışı

Online olarak ayakkabı almak isterseniz web sitemizden kendinize uygun bir hakiki deri ayakkabı siparişi verebilirsiniz. Tüm ayakkabılarımız gerçek deri kullanılarak üretilmiştir. Piyasadaki en kaliteli deri türü olan dana derisinden üretilen ayakkabılarımızı uzun süre giyebilir ve konforu yaşarken aynı zamanda estetik görüntüsü ile şık görünebilirsiniz. Bunun yanında ayakkabılarımızda ortopedik taban kullanılmaktadır. Özellikle taraklı ayaklar için olmazsa olmaz bir özellik de ortopedik olmasıdır.

Kargo ücreti ödemeden, yaz kapmayanlarımızdan da yararlanarak kolay bir şekilde yeni deri ayakkabılara sahip olabilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın