2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimDeri Ayakkabılarla Yürüyüş Yapılır mı?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Günlük hayatınızda çok fazla yürüyorsanız buna uygun bir ayakkabı almanız gerekir. Bu sayede hem daha rahat yürürsünüz hem de ayaklarınız yürüyüş sonrası ağrımaz.

Alacağınız model ayağınızı desteklemelidir. Gerek yapıldığı malzeme gerekse taban olarak yürüdüğünüzde ayağınızı uygun konumda tutmalı ve destek vermelidir. Hem kadın hem de erkekler için ayrı bir yürüyüş ayakkabısı olmalıdır. Bunlardan hangisini seçileceği ise kişisel zevke göre belirlenmelidir.

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Bazıları yürürken daha ferah olduğu için bez türünde ayakkabıları tercih edebilir. Bunlar yürürken ayakların rahat etmesini sağlasa da malzemesi hassas olduğu için yürüyüşe uygun değildir. Çok çabuk dağılır ve bir süre sonra kullanılmayacak kadar deforme olur. Tabii ki bu ayakkabılarda kullanılan taban da önemlidir. Kaliteli iç tabanlar ayak sağlığını korur. Uzun yürüyüşlere bağlı olarak ayakta su toplanmasını, yara çıkmasını ve aşınmasını engeller. Ayakların altı ağrıyorsa muhtemelen tabanlar ucuz malzemeden yapılmış olacağı için yeni, bir ortopedik taban almak daha doğru olacaktır.

Yürüyüş yapmak için ideal ürünlerden biri de hakiki deri ayakkabı modelleridir. Deri, esnek ve rahat olduğu için uzun yürüyüşler sonrasında bile ayakların ağrımasını engeller. Ayak tabanına her adımda gelen basınç bütün tabana eşit olarak paylaştırılır. Peki, bunun ne gibi bir avantajı olur?

Basıncın bütün tabana eşit olarak gelmesini su toplama ihtimalini ortadan kaldırır. Ayrıca ayak ağrılarının büyük bir bölümü dengesizlikten ve yürüyüş bozukluğundan kaynaklanır. Ortopedik tabanlar yürüyüş yaparken daha doğru durmanızı, ayaklarınızın da yürüyüş pozisyonuna göre uygun konumda kalmasını sağlar.

Deri Ayakkabılar Esneklik Sayesinde Ayakların Yorulmasını ve Ağrımasını Engeller

Deri ayakkabı avantajlarından biri de esnekliğidir. Esnek olması yürüyüş yaparken ayakların sıkışmasını önler. Adım attıkça ayak bükülüp tekrar açıldığından parmaklar ciddi bir yük ile karşı karşıya kalır. Eğer ayakkabıda kullanılan madde esnek değilse parmaklar her adımda duvara çarparmış gibi bir durumda kalacaktır.

Ayakkabının dış tabanı da oldukça önemlidir. Yürüyüş kalitesini belirleyen önemli faktörlerden biridir. Kaliteli bir dış taban ayakları darbelere karşı korur. Bununla birlikte engebeli ve taş, toprak dolu bir yolda yürüyecekseniz tabanın mutlaka dayanıklı olması gerekir.

Kişisel tercihinize göre isterseniz topuk destekli, isterseniz düz taban modellerden birini seçebilirsiniz. Aldığınız ayakkabı kaliteli olduğunda, bu gibi yan özellikler tamamen zevke göre belirlenebilir.

Çorap Seçimleri Yürüyüşe Uygun Olmalı

Uzun bir mesafe yürüyecekseniz buna uygun bir çorap seçmeniz de sizi oldukça rahatlatacaktır. Özellikle sıcak havalarda ince çoraplar tercih etmek gerekir. Pamuklu çoraplar ayakların terlemesini de önleyeceğinden tercih edilmesi önemli bir avantaj getirecektir.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın