2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkek Deri Ayakkabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Deri, ayakkabı yapılabilecek en dayanıklı ve doğal malzemelerden biridir. Deri ayakkabının konforuna alışmış olan kişiler sonraki ayakkabılarında da aynı tür ayakkabılara yönelmektedirler. Malzemeler bu kadar kaliteliyken kötü ve rahatsız ayakkabı üretimi yapmak her ne kadar zor olsa da işçilik bu gibi ürünler de son derece önemlidir ve kaliteye doğrudan etki eder. İmalatımız olan erkek deri ayakkabı modellerinin tamamı el işçiliği ile üretilmiştir. Ayakkabı ustalarının titizlikle çalıştığı ayakkabılar kaliteli ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Deriler de kendi içinde farklı gruplara ayrılır. Her derinin ustası ise ayrıdır. Sonuçta bu iş bir tecrübe işidir ve deneyim her zaman daha iyi sonuçların alınmasını sağlar. Firmamız ayakkabılardan dana derisi kullanmaktadır. Hakiki deri ayakkabı konusundaki deneyimimiz ile dan derisinin kalitesini birleştirerek çok memnun kalacağınız, yaz ve kış ayağınızı koruyacak uzun seneler giyebileceğiniz ayakkabılar üretiyoruz.

İnsanlık Tarihinde Deri Ayakkabılar

erkek-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabılar insanlık tarihinde önemli bir yer tutar. İlk ayakkabılara bakıldığında çok büyük bir kısmında hayvan derilerinin kullanıldığı görülmektedir. O dönemlerden günümüze kadar erkek deri ayakkabı ve kadın deri ayakkabı üretimi giderek artmıştır. Özellikle günümüzde deri kullanımı ile birlikte modern ve şık tasarımlı ayakkabılara kolayca ulaşılabilmektedir.

Modern tasarımlar da insanların bir ihtiyacı olarak ortaya çıktı. Belirttiğimiz ilk ilk zamanlarda kullanılan deri ayakkabılar sadece ayakları korumak için giyilirdi. Görünümü ve şekli önemli değildir. İklim şartlarına bağlı olarak sadece kullanılan deri miktarı değişirdi. Günümüzde ise bu koruyuculuğu devam ederken hem kadın hem de erkek giyiminde bir şıklık göstergesi oldu. Farklı desenlerde ve modellerde spor, bot, sandalet, terlik ve yürüyüş ayakkabısı olarak kullanılabilecek estetik açıdan yüksek seviyede ayakkabılar ortaya çıktı.

Deri Ayakkabının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

erkek-deri-ayakkabı.jpg

Deri ayakkabılar piyasada kolayca bulunabilir. Kişinin tarzına ve zevkine göre her renkte ve desende çeşitli ürünler satın almak mümkündür. Peki, bunlardan hangisi gerçek deri, hangisi gerçek deri değil, hangisi kaliteli malzemelerden yapılmış, hangisinden yapılan ayakkabılar daha uzun giyilir?

Deri ayakkabı alacaksanız bu soruları kendinize sorabilirsiniz. Sormakta da haklısınız. Deri ayakkabılar diğer sentetik malzemelerden üretilen ayakkabılara göre daha pahalıdır. Aradaki fark ise derinin kalitesi ve konforuna, dayanıklılığına gitmektedir. Ancak bu fark ödenmesine karşın beklenen konfor ve dayanıklılık gelmeyebilir. Ayakkabı aldığınız yerin güvenilir olması şarttır.

Deri Ayakkabının Dokusu

Bir deri ayakkabının kaliteli olup olmadığını anlamanın birden fazla yolu vardır. Öncelikle deri ayakkabıların dokusu diğer tüm ayakkabılardan farklıdır. Sadece elinizle ayakkabıya dokunarak bile hangisinin gerçek deri hangisinin suni deri olduğunu anlayabilirsiniz. Bazı ayakkabıların bir bölümünde gerçek deri bir bölümünde ise suni deri kullanılmaktadır. Bunlar ayakkabının etiketinde açıkça belirtilmelidir. Bu tür bir ayakkabıda, iki yüzeyde dokunarak aynı model üzerinde bile nasıl bir fark olduğunu görebilirsiniz.

Dayanıklı Olması En Önemli Artısı

erkek-deri-ayakkabı.jpg

Bunun dışında deri ayakkabılar her türlü sürtünme, darbe, şiddete karşı oldukça dirençlidir. Ufak bir sürtünme ile ayakkabılarınız yırtılıyorsa veya iz kalıyorsa o ayakkabıda deri kullanılmamıştır. Ayrıca deriler çok esnektir. Esnek olması ile birlikte ayakkabı formunu uzun süre koruyabilir. Üzerinde iz çıksa bile kendiliğinden geçer.

Hakiki deri ayakkabı üzerindeki dikişler de iyi bir belirtidir. Dikişler gerçek deri üzerinde nizami olarak atılamaz. Sonuçta bir deri dış darbelere karşı dayanıklıyken bir iğne ile kolayca delinemeyeceğinden bir dikiş diğerini tutmayabilir. Dikiş yerleri çok düzgün olmayan ayakkabılar deri ayakkabılardır. Suni derilerde ise dikişler daha rahat atılabildiğinde sıra çok simetriktir. Düzenli ve sabit şekilde ilerler.

Deri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Derilerin farklı gruplar ayrılabileceğini söyledik. Bunların her biri kendi arasında renk, parlaklık, dayanıklılık, su direnci ve koku olarak ayrılır.

Örneğin bir deri diğer deriye göre daha parlak olabilir. Bu tür deriler, yani yüzeyi parlaklaşan deriler koyu renkli derilere göre daha hassas yapıdadır. Bu kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Sadece bu fark deri yapısından kaynaklanır. Açık renk derilerde çizik ve lekeler daha fazla göze batar. Temizlenmesi ise koyu renkli derilere göre biraz daha zordur. Özellikle aldığınız ayakkabı parlak deriyse ve üzerinde diğer ayakkabılara göre daha fazla gözenek bulunuyorsa daha fazla bakım yapmanız gerekir. Hatta bu tür ayakkabılar günlük yaşam için iddialı sayılabileceğinden sadece özel günlerde giymek için de alınabilir.

Bazı deri ayakkabılarda renk değişimi daha fazla görülür. Bu da yine kaliteden dolayı değil, derinin yapısı ile alakalıdır. Renk konusunda diğer bir farklılık ise bulaşıcılıktır. Bazı renkli deriler çoraplara çok fazla bulaşır. Özellikle ilk başlarda bu miktar daha gözle görülür seviyededir.

Derilerden bazıları esnek olacak şekilde üretilmiştir. Derileri esnetmek için çeşitli yöntemler vardır. Burada ayakkabının hangi deriden üretildiği de önemlidir. Bu nedenle ayakkabınız dar geliyor ve esnetmek istiyorsanız hangi deriden üretildiğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Belki de aldığınız ürün bu işleme uygun olmayacaktır. En doğrusu ayağınıza tam oturacak bir ayakkabı satın almaktır.

erkek-deri-ayakkabı.jpg

Sitemizde yazın ve kışın giyebileceğiniz son derece şık erkek deri ayakkabısı bulabilirsiniz. Ayakkabılarımızda kaymaz taban ve astar bulunmaktadır. Ayağınızı rahat ettirecek şekilde üretilmiştir. Türkiye’nin her bölgesinden bize mesaj göndererek ayakkabı siparişi verebilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın