2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimErkek Deri Ayakkabısı ve Güneş Gözlüğü Uyumu

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Kıyafetleri birbirine yakıştırmak önemli bir meziyettir. Modaya uygun olacak şekilde, kendine yakışanı giymek herkes için kolay olmayabilir. Hatta bazı durumlarda modayı takip etmek uğruna yanlış seçimlerin yapılması ile rüküş görünenlerin sayısı da az değildir. Buradan da anlaşıldığı gibi sadece modayı takip etmek yeterli olmaz. Modanın yanında kendinize yakışan parçaların, kıyafetlerin ve aksesuarların da olması gerekir. Hakiki deri ayakkabı, kol saati, kravat, jean, ceket ve t-shirtler ile yapılacak farklı kombinasyonlar ile iyi görünmek mümkünden, bunlar yanlış eşleştirildiğinde kötü görünmek de mümkündür. Erkek deri ayakkabı modellerinin kıyafetlerle uyumlu olmaması çoğu durumda pek olası değildir. Özellikle klasik deri ayakkabılar hemen her kıyafet ile uygundur. Bazı özel deri ayakkabılar ise yine özel günlerde giyildiğinde şıklığın üstüne ayrı bir hava da katar.

Ancak bunlara rağmen yapılacak yanlışlar ile komik görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Yanlış yapılan seçimlerden biri de güneş gözlükleridir. Güneş gözlükleri hem kadınlarda hem de erkeklerde önemli bir aksesuardır. Belki de 100 ‘lerce çeşit renk ve modelde güneş gözlüğü olduğundan bunlardan hangilerinin seçileceği tam olarak belirlenemeyebilir.

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Doğru Güneş Gözlüğü Seçimi

Öncelikle güneş gözlüğü ile hakiki deri ayakkabı uyumuna geçmeden önce sağlığınız için neden iyi güneş gözlüğü almalısınız ona kısaca değinelim. Güneş gözlükleri, gözünüz ile güneş ışınları arasına giren bir perde olarak görülebilir. Bu perdenin ne kadar geçirgen olduğu, ışınları ne kadar önlediği önemlidir. Eğer gelen ışınları tam olarak önlemiyorsa güneş gözlüğü takmanızın da pek bir anlamı kalmaz. Bu nedenle alacağınız gözlüklerin öncelikle güneşli günlerde rahat görmenizi sağlaması, güneş ışınlarını engellemesi gerekmektedir. Bu kriteri yerine getirdikten sonra diğer konulara da bakarak zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Mümkün olduğunca ucuz gözlüklerden uzak durmaya çalışın. Kötü güneş gözlükleri zamanla gözlere zarar vereceği uzmanların en fazla dile getirdiği konulardan biridir.

Renk Seçimlerine Dikkat

Renk model seçerken iddialı bir gözlük seçecekseniz ona uygun bir kıyafetinizin ve ayakkabınız olduğuna emin olun. Her zaman büyük, aşırı renkle ve farklı tasarımda bir gözlüğü giymek çok da doğru olmayacaktır. Ayrıca her gün o iddalı gözlüğü giymek, onu  sıradanlaştıracak ve özel tasarımının bir anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle bu tür bir gözlük alacaksanız özel günlerinizde takmak için kendi stilinize de uygun bir tanesini aldıktan sonra günlük hayatta da takabileceğiniz bir gözlük almalısınız.

Burada klasik modeller kurtarıcıdır. Her gün takıldığında üzerinizde dikkat çekmez. Ayrıca hem resmi hem de sportif kıyafetler ile uygundur. Ayrıca kahverengi, siyah gibi güneş gözlükleri deri ayakkabılar ile de takıldığında sırıtmaz.

 Ayakkabı ve güneş gözlüğü seçerken tabii ki kıyafetinizi de göz önüne almalısınız. Belirttiğimiz gibi eğer iddialı bir güneş gözlüğü tercih edecekseniz daha sade tonlarda bir kıyafet giyebilirsiniz. Hem kıyafeti hem gözlüğü renkli ve hareketli seçmek ikisinin de rolünden çalacaktır. Bu nedenle sade bir kıyafet üzerine daha renkli gözlükler seçebilirsiniz. Aynı durum ayakkabı için de geçerlidir. Sade bir kıyafeti hareketlendirmek için güneş gözlüğü ile birlikte daha renkli ve farklı modelde bir ayakkabı giymeniz sizin dışarıya verdiğiniz enerjiyi arttıracaktır.

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Ayakkabıların renk ve modeli gözlük ile aynı olduğunda daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin renkli bir kıyafet seçtiyseniz bunun üzerine siyah tonlarda bir gözlük ve altına da siyah tonlarda bir hakiki deri ayakkabı giymek hem üzerinizdeki parçaların sırıtmamasına hem de her parçanın ayrı ayrı hoş görüntü vermesini sağlayacaktır.

Benzer şekilde tersi bir yol da izleyebilirsiniz. Koyu ve sade tonlarda bir kıyafet giydiğinizde daha renkli bir ayakkabı giyebilirsiniz. Böylece kıyafetin getirdiği resmiyeti ve durağanlığı dağıtabilirsiniz.

Hem kadınların hem de erkeklerin kombin yaparken dikkat etmesi gereken nokta mümkün olduğunda kontrast yaratmaktır. Bu kontrastın ne şekilde ortaya çıkacağı ise kişisel zevkiniz ile ilgilidir. Nadir durumlarda bunun tersine de çıkabilirsiniz. Burada önemli olan sizin kendinizi nasıl hissettiğiniz ve o kıyafet, ayakkabı, güneş gözlüğü ve diğer aksesuarlar ile birlikte ne gibi bir tarz yansıttığınızdır.

İyi kombinler yapmanın temel şartlarından biri de tabii ki kalitedir. Ucuz malzemeden yapılan kıyafetler, güneş gözlüğü ya da ayakkabılar bir şekilde vücudunuza tam oturmayacaktır. Modelleri başlangıçta hoşunuza gitse bile giydikçe eskiyeceğinden ve yıpranacağından birkaç kez kullandıktan sonra kenara kaldırmak zorunda kalırsınız. Bu sebeplerden dolayı ayakkabılarda hakiki deri ayakkabı, güneş gözlüklerinde belli markaların belli kalitedeki gözlüklerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın