2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimGerçek Deri Ayakkabının Faydaları

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Ayakkabı alırken denememizin nedeni ayağımızda rahat durup durmadığıdır. Eğer ayaklar ilk denemede rahat ediyorsa muhtemelen kendiniz için doğru bir numara ve ayakkabı modeli bulmuşsunuz demektir. Bu anda ayakkabının görüntüsünü de beğendiğinizde onu almayı düşünebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, aldığınız ayakkabının o rahatlığı uzun süreli gösterebilecek dayanıklı ve kaliteli malzemeye sahip olup olmadığıdır. Gerçek deri ayakkabı ise muhtemelen senelerce aynı konforu gösterecektir. Ayakkabının deri olmayan kısımlarındaki malzemenin kalitesi, işçilik de bu süreyi arttıracaktır.

gerçek-deri-ayakkabı.jpg

Gerçek deri ayakkabı dana, inek, keçi derilerinden elde edilir. Piyasadaki ürünlerin çoğunda bu ürünler kullanılır. Hepsinin kendi içinde farklı avantajları da olsa hepsi kaliteli bir şekilde işlendiğinde en iyi sonuçları verir.

Deri işlenirken özel teknikler uygulanır. Bu sayede ayakkabı forumuna dönüştürülebilirken aynı zamanda çeşitli renklere de boyanabilir. Bu işlemler yapılırken mümkün olduğunda az kimyasal kullanılması derinin doğalını sürdürmesini sağlar.

Suni ve plastik ayakkabılarda kullanılan malzemelerde bu işlemler sırasında aşırı kimyasal içerek maddeler kullanılır. Bunlar ayak ile temas ettiğinde ise sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bu tür modelleri en azından çorapla giymek gerekir. Doğrudan cilde temas etmesi doğru değildir.

Gerçek Deri Ayakkabı Çorapsız da Giyilebilir

Gerçek deri ayakkabı ise çorapsız şekilde giyilebilir. Deri, cilde temas ettiğinde herhangi bir kızarıklığa, yaraya ve su toplamasına neden olmaz. Nefes alması sayesinde ayaklarınız terlemez. Bu da yazın çorapsız ayakkabı giymeyi sevenler için önemli bir artıdır.

Şık ve Estetik

Gerçek deri ayakkabılar iyi bir işçilik ile birlikte kıyafetlerinizin altında şık duracak bir görüntüde olurlar. Giydiğiniz kıyafete uygun olacak şekilde, farklı modellerdeki deri ayakkabılardan birini alarak uyum yakalayabilir ve şık görünebilirsiniz.

Deri Ayakkabı ile Hem Yürüyüş Hem de Spor Yapılabilir

Deri ayakkabılar yürüyüş ve spor yapmak için de son derece uygundur. Yürürken ayaklar çok fazla ayakkabının kenarlarını zorlar. Parmaklarda oluşan basınç ağrılara neden olabilir. Deri ayakkabılar esnek olduğu için bu basıncın oluşmasını önler. Yürürken zemine temas edildiğinde ortaya çıkan basınç ise tabana eşit olarak yayılır. Esnek olmasının diğer bir artısı ise yürürken ayaklar yan tarafa baskı yaptıkça deri o şekli almak için esner. Böylece ayak ağrıları da engellenmiş olur.

Ortopedik Tabanlar Ayakkabının Kalitesini Arttırır

Deri ayakkabılarda bu konforu arttırmak için ortopedik tabanlar kullanılmalıdır. Ayakkabının kalitesini ölçerken yalnızca dışına değil içine de bakmak gerekir. Ortopedik taban kullanılan deri ayakkabılar beden sağlığını da korumaya yardımcı olur. Üstelik ayaklar çok daha rahat bir şekilde ayakkabı içinde durur.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın