2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Ayakkabı Özellikleri

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

 

  1. Yumuşaktır

Doğal deri yumuşak bir yapıdadır. Temel özelliklerinden de biri budur. Yumuşaklığı sayesinde ayakları sıkmaz. Bu sayede esneklik özelliği de gösterir. Ayakkabının ayakların şeklini alması, daha rahat olması, konforunu sürdürmesi ve yeni görünmesi için yumuşaklığın korunması gerekir. Ancak bazı durumlarda derinin sertleşmesi, bu gibi artı yönlerin tam öne çıkamamasına neden olur.

Yumuşaklığı korumak için badem yağı ve hint yağı gibi doğal ürünler kullanabilirsiniz. Bunlar dışında hakiki deri ayakkabı modellerinde boya ve cila yaparak yine yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Dayanıklıdır

Deri ürünleri uzun senelerdir hem erkeklerin hem de kadınların giyiminde yer alan önemli bir parçadır. Tarihine bakılacak olursa insanlığın ilk yılına kadar uzanır. O dönemlerde başka bir malzeme olmadığından deri kullanılsa da belli faydaları görülmüş ve günümüze kadar gelmiştir. Dayanıklı olmasının yanında ayna zamanda esnektir. Darbelere karşı koruyucudur.

Dayanıklı olması aynı zamanda uzun süre giyilebilmesini de sağlar. Normal bir ayakkabıyı 3-4 ay giyiyorsanız hakiki deri ayakkabıyı 1 senenin üzerinde kullanabilirsiniz. Üstelik bu süre içinde ayakkabıyı uygun şekilde kullanırsanız sanki dün almışsınız gibi yeni kalacaktır.

  1. Kolay Deforme Olmaz

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Dayanıklı olmasının getirdiği özelliklerden biri de zor deforme olmasıdır. Derinin kalitesi de önemli olmakla birlikte gerçek deri formunu her zaman korur. Ayakkabılarınızı giymediğinizde içine bir kalıp koyarak daha uzun süre şeklini korumasını sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte ayakkabıyı ıslak giymemeniz de önemli bir katkı sağlar. Deri yağısını ıslaklık bozabilir. Bu nedenle yağmurlu günlerden sonra ayakkabının kurumasını bekleyin.

  1. Gözenekleri Sayesinde Hava Akışı Sağlar

Bilindiği gibi deri üzerinde gözenekler bulunur. Bu gözenekler derinin hava ve su akışını yapmasını sağlar. Hakiki deri ayakkabı modellerinde de aynı görevi yapar. Hava akışını sağlamasından dolayı en sıcak havalarda bile ayakların kuru kalmasını sağlar. Nefes alma özelliği ayakkabı konforunu belirleyen önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle deri ayakkabı gözeneklerini kapatacak işlemlerin yapılmaması gerekir. Ayakkabı üzerinde çok fazla kir ve toz birikmesi bu gözeneklerin kısmen ya da tamamen tıkanmasına neden olabilir. Bu nedenle ayakkabının en üst düzeyde hava akışı sağlaması isteniyorsa düzenli temizliği yapılmalıdır.

  1. Esneklik

Deri ayakkabının rahat olmasının nedeni esnek olmasıdır. Esneklik ayakkabının uygun şekilde esneyerek hareket ettikçe ayakkabının ayağa göre uyum sağlamasıdır. Bununla birlikte ilk hafta sonunda ayakkabılar doğal olarak ayaklarınızın şekline yakın bir görüntü alır.

Esnekliğinin korunması için deri ayakkabı için doğal yağlar kullanılabilir. Bu sayede ayakkabının ömrü uzayacağı gibi esnekliği devam edeceği için ayakkabı hiç bir şekilde rahatsız etmez.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın