2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimHakiki Deri Ayakkabıların Belli Bir Rengi Olur mu?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Hakiki deri ayakkabı almayı düşünenler kısa bir model incelemesi yaptığında farklı renklerde birçok ayakkabı ile karşılaşır. Bunlar farklı desenlerde ve renklerde olduğundan daha önceden deri ayakkabı giymeyenler hangisinin daha kaliteli olduğu konusunda arada kalabilir. Bu konuda internette farklı bilgiler bulunur. Yazımızda da genel olarak bu iki konuya ilişkin bilgileri bulabilirsiniz. Peki, hakiki deri ayakkabıların belli bir rengi olur mu? Deri ayakkabıların desenli olması kalitesini düşürür mü?

Hakiki Deri Ayakkabı Renkleri

Deri ayakkabılar çok uzun süredir modaya yön veren, erkeklerin ve kadınların ilgisinin hep üzerinde olduğu giyim kuşamın önemli bir parçasıdır. Tarihi olarak insanlığın ilk yıllarından bugüne kadar uzanması, deri ürünlerin dayanıklılığı ve kalitesi ile ilgili bir fikir vermektedir. Günümüzde modaya da uygun olacak şekilde farklı tasarımlar kullanılarak üretimleri hızlı şekilde devam etmektedir. Bunlar birçok farklı renkte olabileceği gibi farklı desenlerde de olabilir. İlk olarak kullanılan derinin türü önemlidir. Ayakkabı yapımında çoğunlukla dana ve inek derisi kullanılmaktadır. Bunlar basit işlemler ile kolaylıkla başka renklere büründürülebilir. Yani, bir deri ayakkabı üzerinde oynandığında farklı renklerde satışa çıkarılabilir.

Hem yazlık hem de kışlık ayakkabılarda bu durum geçerlidir. Ancak burada önemli olan boyama işlemi yaparken derinin doğallığının kaybolmamasıdır. Deri doğal haliyle kaldığı sürece, deri üzerinde farklı kimyasallar kullanılmadığında farklı renklerde olmasının hiçbir zararı yoktur.

deri-ayakkabı.jpg

Çoğunlukla siyah, kahverengi, koyu taba ve bunların tonlarında ayakkabılar üretilir. Erkek ayakkabılarında çoğunlukla bu renkler olsa da özel tasarımların olduğu daha değişik renkteki deri ayakkabılar da vardır. Ayrıca seri üretim değil de el yapımı bir model almak istiyorsanız, yapım aşamasında istediğiniz renk ve desenleri ayakkabı ustasına söyleyerek bunları kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Hakiki Deri Ayakkabı Desenleri

Renk dışında bazı modellerde çeşitli desenlerin olduğu da görülür. Bu desenler tamamen üreticinin yaratıcılığı ile ilgilidir. İstenildiğinde deri üzerinde farklı logo, sembol ve yazılar da eklenebilir. Bunlar yapılırken yine derinin doğal yapısının korunması ilk amaç olmalıdır. Desen ve motif ekleme uğruna derinin gözenekli yapısı bozulmamalıdır. Eğer bu yöntemler ile derinin gözenekleri işlevini kısmen de olsa kaybederse ayakkabıların asıl özellikleri kendini gösteremez. Bir deri ayakkabıdan asıl beklenen konforu ve rahatlığıdır. İşleme yaparken bu rahatlığın kaybolmaması durumunda hiçbir sorun olmayacaktır.

El yapımı ayakkabılarda belirtmeniz durumunda deri üzerine farklı motifler ekletebilirsiniz. Bunun için sipariş verdiğiniz yerin elinde yeterli ekipman, araç ve gereçlerin olması da gerekir. Ekipmanlar tam olduğunda işçilik de özenle yapıldığında çok kaliteli, şık ve rahat ayakkabılar üretilebilir.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın