2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimKolay Temizlenen Ayakkabı Modelleri

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Hem erkeklerin hem de kadınların imajını belirlemede önemli unsurlardan biri ayakkabılardır. Ayakkabılar giyilen kıyafeti tamamladığı gibi aynı zamanda doğru renkler ile birlikte giyildiğinde dikkat de çeker. Bu kışlık ve yazlık ayakkabılar için de geçerlidir. Kışın botların renkler, kalıpları ve tasarımları soğuklardan korunmanın yanında şıklığa da katkı da bulunur. Yazın ise tercih edilebilecek ayakkabıların sayısı oldukça fazladır. Hakiki deri ayakkabı kışlık botların yanı sıra yazlık ferah ayakkabılarda da kullanılmaktadır. Birçok kişinin tercih etmesinin en önemli nedeni ise sağlıklı olmasının yanında kolay temizlenebilmesidir.

Kolay temizlenen bir ayakkabı size zaman kazandıracağı gibi bununla beraber her gün sadece fırça kullanarak parlak ve yeni şekilde ayakkabılarınızı kullanmanızı sağlar. Kolay temizlenebilen ayakkabıların diğer bir artısı ise leke tutmamasıdır. Leke tutan ayakkabılarda hangi işlem yapılırsa yapılsın ayakkabı ilk haline dönmeyebilir. Leke çıkarılsa bile izi kalabilir. Lekenin boyutuna ve bıraktığı etkiye göre ayakkabı tamamen kullanılmayacak bir görüntüye de gelebilir.

Bez Ayakkabılardan Lekeler Çıkar mı?

hakiki-deri-ayakkabı.jpg

Bezden yapılan ayakkabılarda bu sorun daha fazla görülür. Basit lekeler bile anında emilip bez içine işlediği için çıkarılması zaman alır. Leke çıkarılmadan uzun süre bez üzerinde kalırsa çıkması neredeyse imkansız hale gelecektir. Bu nedenle bu tür hassas ve lekenin hemen içine işleyeceği ayakkabılarda düzenli temizliklerin yapılması gerekir. Lekeler bazı durumlarda gözden kaçabilir. Özellikle küçük lekeler hemen fark edilemeyeceği için ayakkabı üzerinde kalır. Eğer temizliği aksatılırsa giderek ayakkabı içine işler ve çıkarılmayacak noktaya gelir. Çimen, kahve, yemek ve diğer içeceklerden bulaşan lekeler dışında çamur, toz ve başka unsurlar da ayakkabının zarar görmesine neden olabilir.

Deri, sıvı emilimi konusunda oldukça iyidir. Bu nedenle kışlık ayakkabılarda deri kullanımı daha fazladır. Yağmur ve kar gibi ayakları ıslatacak ve üşümenize neden olacak durumlara karşı koruma sağlar. Bununla birlikte lekelerin içine işlemesi ise zordur. Üstelik bez ayakkabılara göre çok daha rahat şekilde temizlenir.

Hakiki Deri Ayakkabı Kolay Silinir

Derinin yüzeyi kolay silinebilir olması nedeni ile leke bulaştığında hemen müdahale ederseniz sadece nemli bir bez, ıslak mendil, fırça ile çıkarabilirsiniz. Eğer lekeyi geç fark ederseniz bu noktada doğal leke çıkarıcıları tercih edebilirsiniz. Örneğin hakiki deri ayakkabı modellerinde görülen lekeleri çıkarmada limon çok faydalıdır. Doğrudan lekeli bölgenin üzerine sürülerek leke tamamen yok edilebilir.

Deriden leke çıkarıldığında ise iz kalması zordur. Belirttiğimiz gibi lekenin ne kadar ayakkabı üzerinde kaldığı da önemlidir ancak deri ürünlerin leke tutması oldukça zor olduğu için farklı yöntemler ile bunlar temizlenebilir.  

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın