2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimOxford Giyemeyenler İçin Deri Ayakkabı Önerisi

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Oxford ayakkabılar resmiyet ve şıklığın önemli tamamlayıcılarından biridir. Özelikle iş hayatı için birçok kişinin ilk tercihi arasında yer alır. Farklı modelleri vardır ve takım elbiseler ile bir araya geldiklerinde güzel bir görüntü oluşturur. Ancak bazı erkekler Oxford modellerini kullanmaktan çekinir. Rahat olmadığı için giymeyenlerin sayısı da hiç az değildir. Bu noktada alternatif ayakkabı modeli arayışında olanlar genelde diğer hakiki deri ayakkabı modellerine yönelir. Resmi toplantılarda, iş randevularında veya şık bir akşam yemeğinde Oxford yerine giyilebilecek fazlaca seçenek vardır.

Oxford Yerine Hangi Model Giyilebilir?

Oxford ayakkabıları rahat bulmayanlar çözümü başka modellerde arar. Bu ayakkabıların belli bir şıklık getirdiği kesindir ancak ayak rahatlığı ve sağlığı her şeyden önce gelir. Bununla birlikte burun tarafı sivri olduğu için giymeyi tercih etmeyenler de vardır. Peki, Oxford yerine hangi deri ayakkabı giyilebilir?

Loafer Modeli

Sivri burun ayakkabı sevmeyen erkekler genel olarak Loafer ve benzeri modeldeki ayakkabılara yönelir. Bunların burun tarafı geniş olduğu için parmaklar daha rahat eder. Özellikle parmaklarında sorun olan erkeklerin sivri burunlardan uzak durarak loaferleri tercih etmesinin nedeni burun tarafının geniş olması sayesinde parmakların sıkışmamasıdır.

Diğer bir artısı ise esnek oluşudur. Ayakları sıkmaz ve şeklini kolayca alır. Burada önemli olan nokta ise giyilen ayakkabıda hangi malzemelerin kullandığıdır. Eğer birinci sınıf malzemeden üretilmiş ise uzun süreler giyilebilir.

Farklı Tasarımlar Tercih Edilebilir

Tokalı, desenli ve farklı renklerde birçok çeşidi vardır. Bunlardan kişisel zevklere göre bir tanesi seçilerek uygun takım elbise ile rahatlıkla giyilebilir. Renk uyumunu yakalamak adına giyilecek takım elbiseye hakim olan tonlara yakın modelleri almak daha doğru olacaktır.

Loafer modellerini takım elbise dışında günlük hayatında da kullananların sayısı fazladır. Bazı modelleri spor giyim tarzıyla da uyumlu olduğu için tercih edilir. Örneğin mavi veya kahverengi tonlarındaki bir Loafer, koyu mavi kot veya kahverengi bir keten pantolon ile birbirini tamamlayacak bir görüntü oluşturacaktır.

Klasik Deri Ayakkabı

Oxford yerine tercih edilebilecek diğer bir ayakkabı modeli ise klasik deri ayakkabı modelleridir. Loafer benzeri olan bu ayakkabılar hem günlük yaşamda hem de resmiyetin gerektirdiği günlerde rahatlıkla takım elbise altına giyilebilir.

deri-ayakkabı.jpg

Deri özellikleri sayesinde toplantı boyunca ve sonrasında ayaklar rahat ve konforlu bir ayakkabı içinde kalır. Böylece toplantılarda ayaklarınızın ağrısını düşünmek yerine yalnızca işinize konsantre olabilirsiniz.

Ayrıca günlük hayatınızda da bu modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı modellerdeki ayakkabılar farklı kıyafetler ile rahatlıkla giyilebilir. Bu sayede zaman kaybetmeden şık görünmek mümkün hale gelir.

 

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın