2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimSüet Ayakkabılar ve Deri Ayakkabılar

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Süet ve deri ayakkabı erkeklerin ve kadınların bir numaraları tercihleri arasındır. Her mevsim için üretilen modelleri ile kışın ve yazın çoğu kişinin ayağında bu malzemeden üretilmiş farklı renk ve tasarımdaki ayakkabılar görülebilir. Bu kadar yaygın kullanılan ayakkabılar hakkında ise yanlış bilinen bazı bilgilerin olması doğaldır. Neredeyse herkesin dolabında bu iki üründen bir olduğu için bu konu ile ilgili yaygınlaşan ve kalıp haline yanlışların olması da normaldir. Bunlar dışında denenmiş ve faydası kesinleşmiş bilgiler de yer almaktadır. Yazımızda bu ayakkabılar ile ilgili işinize yarayacak, gerek bakımlarında gerekse kullanımlarında bir fikir edinmenizi sağlayacak bilgileri bulabilirsiniz.

Süet Ayakkabılar Nasıl Kullanılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Süet ayakkabılar hassastır. Bu nedenle kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Yanlış bir uygulamada veya uygun olmayan yerlerde giyildiğinde kolayca zarar görebilir. Süet ayakkabılarda görülen zararlar ise kolayca geri döndürülemez. Ayakkabıyı tamamen çöpe atmak durumunda kalınabilir.

Kışlık süet ayakkabılar görüntüsü ile özellikle kadınların favori ürünleri arasındadır. Şık görünmesinin yanında yumuşak bir malzeme olduğu için ağır botların verdiği sıkışmışlık hissini vermez. Bu gibi nedenler ile kışın giyilse de süetten yapılan bazı modeller su geçirme konusunda sorun çıkarabilir. Kumaş kalitesine de bağlı olmak üzere yağışlı günlerde sorun çıkarabilir. Bu nedenle yağışın olduğu, karlı zeminlerde, ıslak ve sulu alanlar giymek pek de doğru değildir. Bazı yardımcı tabanlık ve malzemeler ile süet ayakkabılar su geçirmez hale getirilebilir. Eğer bulunduğunuz yerde çok fazla yağış oluyorsa bu tür ayakkabıları alarak giymeniz daha faydalı olacaktır.

Deri Ayakkabı Nasıl Kullanılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Deri ayakkabılar süet ayakkabılara kıyasla daha dayanıklıdır. Zaten derinin asıl amacı koruyuculuk olduğundan ayaklarda da aynı görevi görür. İnsanlığın ilk zamanlarında da kullanım amacı da temelde budur. Günümüzde ise farklı şekilde işlenerek çeşitli modeller üretilerek satılmaktadır. Dayanıklı olmasının yanında iyi bir emicidir. Bu nedenle su geçirmezlik özelliği en üst seviyede olan ayakkabıların başında gelir. Kış aylarında deri ayakkabı giymek bu nedenle daha faydalıdır. Kar ve su birikintilerinden, yağışlardan etkilenmezler. Bu nedenle yağışlı günlerde deri ayakkabı giymek daha avantajlıdır.

deri-ayakkabı.jpg

Yazın ise giyildiğinde ayakları terletmez. Nefes alan ayakkabıların böyle bir artı yönü vardır. Deri, üzerindeki gözenekleri sayesinde bunu en üst seviyede yapar ve ayakların nemlenmesini önler. Ayrıca derinin emici özelliği sayesinde çok sıcakta ayaklar terlese bile deri tarafından emilir ve ayaklar her zaman kuru kalır.

İki ayakkabı modellerinin genel özellikleri bu şekildedir. Kişisel beğenilerinize göre iki modeli de uygun yerlerde kullanabilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın