2.Ürüne Sepette 40 TL İndirimYumuşak Deri Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

tarihinde Oğuz Han tarafından gönderildi

Deri ayakkabı hala yumuşaksa bu iyi bir haber olarak görülebilir. Çünkü yumuşak deri henüz eskimemiştir ve hala yeni gibidir. Bu nedenle silindiğinde, boyası yapıldığında ve düzgün bir şekilde cilalandığında hala yeni alınmış gibi görünür. Görüntüsünün yanında konforu da aynı kalır. Deri ayakkabıların yumuşak kalması daha iyi nefes alması, daha rahat olması ve hala esnek olması demektir.

deri-ayakkabı.jpg

Eğer ayakkabınız hala bu özellikleri gösteriyorsa bunu devam ettirmek sizin elinizde. Temizlik, bakım ve koruma gibi işlemleri yapmanız durumunda aylarca bu şekilde ayakkabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki bu nasıl yapılır? Yumuşak deri ayakkabı nasıl temizlenir?

Yumuşak Deri Ayakkabı Temizleme

Yumuşak deri ayakkabıları temizlemek oldukça basittir. Ekstra bir işlem yapmadan sadece kir ve lekeleri temizlemeniz yeterlidir. Bunun dışında fazladan malzeme kullanmaya gerek yoktur. Üstelik kullanacağınız malzeme eğer deri ürünler için faydalı değilse yarardan çok zarar da verebilir. Bu nedenle yumuaş deri ayakkabı doğal ürünler ile temizlenmelidir. Doğal temizleyicilerden en başarılı ürünlerden biri sirkedir.

Sirke ve Limon

Sirke ve ılık bir suyu herhangi bir kap içinde karıştırın. Sonra yumuaş bir bezi kapa daldırarak suyunu sıkın deri ayakkabı üzerindeki lekelerin olduğu bölümleri yavaşça silin. Eğer lekeler yeni oluşmuşsa çok fazla bastırmadan bile kolayca bu şekilde çıkacaktır. Ancak lekeler deri içine işlediyse bu işlem biraz daha zaman alabilir. Tek seferde çıkmayabilir. Böyle bir durumda farklı yöntemler aramak yerine iki veya üç kez daha sirkeli su ile silin. Sonuçların iyi olduğunu göreceksiniz. Ancak yine de beklediğiniz gibi olmadıysa bu kez limon da deneyebilirsiniz.

Limon ile deri ayakkabı silmeden önce sirkeli alanı iyice temizleyin. Sirke iyi bir koruyucudur ve belli bir tabaka oluşturur. Parlatma özelliği de buradan gelir. Bu nedenle eğer ayakkabı zerinde sirke kalırsa limon tam olarak etki etmeyebilir.

Bir dilim limonu ayakkabının lekeli olan yerine sürün. Doğrudan limonu lekeye sıkıp sonrasında diş fırçasıyla da silebilirsiniz. Limonu sıktıktan sonra 3-4 dakika beklediğinizde deri limonu da emeceğinden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Limon ve Cam Temizleyici ile Deri Ayakkabı Parlatma

Eğer evinizde limon veya sirke yoksa cam sileceği de kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınız bir türlü parlamıyorsa cam sileceği özellikle ruganları son derece parlak hale getirecektir. Bunun dışında diğer deri modellerde de parlatıcı özelliği gösterir. Ayakkabının tamamına cam sil püskürttükten sonra fırça ile yedirerek ayakkabıyı silin. Bu işlemi iki kere tekrarlayabilirsiniz. Sonrasında durulamak için ıslak bir bez ile ayakkabıyı tekrar silin ve parlak şekilde kullanın.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın